Bělení zubů tehdy a dnes

24.05.2022

Bělení v časech kdy jsme začínali

Brzy po našem nástupu do pracovního poměru v roce 1980, jsme se začali zajímat o bělení zubů. Důvodem byl výplňový materiál Foredent. Foredent byl vyráběn od roku 1958 a stále je v některých východních zemích bývalého sovětského svazu používán. V socialistických nedostatkových časech to byl jediný materiál pro kořenovou výplň, měl výborné protizánětlivé vlastnosti, ale i nepříjemnou schopnost zuby zbarvovat do růžova.

Náš otec, Ing. Josef Sedláček, odborník na stomatologické materiály, pomáhal zmíněný Foredent vyvíjet a zavádět do výroby. A tak vypořádat se, s růžovými zuby pomocí bělení za teoretického dohledu našeho otce, pro nás nebylo těžké. S úspěchem jsme tehdy prováděli bělení zubů.

Foredent - Spofadental
Foredent - Spofadental

Různé metody bělení v dnešní době

Osvěžili jsme naše staré vědomosti a prověřili zaběhané postupy u renomovaného odborníka na bělení zubů, MUDr. Milana Tomky, Ph.D. Ten své koncepty "Bělenení bez pověr a mýtů" přednášel náchodským lékařům v pátečním odpoledni 22. dubna. S širokým rozhledem a vhledem do problematika zaujal, nenudil a inspiroval. Byl to přínosný večer obohacený o diskuzi nejenom během přednášky, ale i po jejím skončení. A tak jsem se rozhodli, že se bělení u svých pacientů nebudem bránit a své osvěžené znalosti s radostí použijeme.

MUDr. Milan Tomka, Ph.D
MUDr. Milan Tomka, Ph.D